Wniosek o 500+ w 2021 r.
Od 1 lutego można już składać wnioski o 500+ na lata 2021-2022. Zobacz, jak możesz zrobić to przez Internet. Zajmie Ci to mniej niż pół godziny, nie musisz wychodzić z domu. Poniżej omawiam wszystkie sposoby na to, jak to zrobić.
Wniosek o 500+ powinien zostać złożony w odpowiednim terminie. Inaczej może się okazać, że nie otrzymasz świadczenia.
Kiedy należy złożyć wniosek o 500+ na okres 2021-2022?
Chcesz otrzymywać świadczenie 500+ między 1 czerwca 2021 a 31 maja 2022 roku? To musisz złożyć odpowiedni wniosek. Jeśli robiłaś/robiłeś to już w przeszłości, to tak naprawdę niewiele się teraz zmieniło w sposobie składania wniosku. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na termin jego złożenia. Tradycyjne, papierowe wnioski, będą przyjmowane od 1 kwietnia 2021 r. Przez Internet możesz jednak załatwić to wcześniej, już od 1 lutego 2021 r.
Warto nie zwlekać ze złożeniem wniosku. Dlaczego? Bo tylko w przypadku złożenia wniosku do 30 kwietnia masz pewność, że otrzymasz pierwsze środki przed 30 czerwca. Jeżeli spóźnisz się o miesiąc lub dwa, to otrzymasz wyrównanie. Ale jeżeli złożysz wniosek po 30 czerwca, to będzie ci przysługiwać jedynie świadczenie bieżące za każdy miesiąc.
W jaki sposób można złożyć wniosek przez Internet?
Wniosek o przyznanie 500+ możesz złożyć w urzędzie lub za pośrednictwem poczty. Ale też możesz to zrobić wygodnie, bez wychodzenia z domu, przez Internet. W takiej sytuacji masz do wyboru trzy możliwości:
- bankowość elektroniczna
- portal Empatia
- platforma PUE ZUS
Niezależnie od wybranej opcji internetowej po kilku dniach otrzymasz elektroniczne potwierdzenie wpłynięcia wniosku oraz decyzji urzędu dotyczącej Twojego wniosku.
Kiedy należy Ci się 500+?
Przypominam, że nie obowiązuje już kryterium dochodowe. Oznacza to, że jeśli wychowujesz dziecko, które nie ukończyło jeszcze 18. roku życia, to przysługuje Ci świadczenie. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do złożenia wniosku, to zapraszam Cię do kontaktu z moją Kancelarią – wszystkie dane znajdziesz w zakładce Kontakt.
Kolejny artykuł już za tydzień
W kolejnym artykule dowiesz się, co się dzieje w sytuacji, gdy każdy z rodziców żyjących w rozłączeniu składa osobny wniosek, żeby to jemu przyznano świadczenie na wspólne dziecko.